Regulamin Szkolnego Centrum Informacyjnego

REGULAMIN SZKOLNEGO CENTRUM INFORMACYJNEGO

1. Centrum służy uczniom jako źródłó wiedzy i informacji.
  2. Z komputerów mogą korzystać uczniowie i pracownicy szkoły w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
  3. Komputery służą przede wszystkim do wyszukiwania informacji w Internecie oraz przeglądania programów edukacyjnych.
  4. Przed korzystaniem z komputera należy wpisać się do zeszytu ewidencji ( data , imię i nazwisko , klasa , numer stanowiska i temat poszukiwań).
  5. Praca przy komputerze jest możliwa po otrzymaniu zgody nauczyciela.
  6. Nie wolno wygrywać własnych programów , kasować zainstalowanych ; zapisywać dokumentów na dysku twardym.
  7. Nie wolno wykonywać żadnych połączeń technicznych bez zgody nauczyciela ( np. włączać i rozłączać kabli zasilających).
  8. W przypadku drukowania należy zaopatrzyć się w papier we własnym zakresie.
  9. Za ewidentne łamanie regulaminu uczeń może zostać pozbawiony prawa korzystania z komputerów na określony czas.