Regulamin konkursu z języka angielskiego i niemieckiego

REGULAMIN KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORAZ

JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Z OKAZJI DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

1. I.  ZAŁOŻENIA OGÓLNE I CELE KONKURSU

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Kopra w Słupi  - klasy gimnazjalne.

• Organizatorem konkursu są  nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego

p. Kamil Hukowski  oraz p. Marcin Jarczyk

• Za stronę merytoryczną konkursu odpowiada nauczyciele  języków obcych

• W skład Szkolnej Komisji Konkursowej wchodzą nauczyciele :

p.Kamil Hukowski oraz p.Marcin Jarczyk.

Cele konkursu to:

- promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego i niemieckiego oraz chęci pogłębiania wiedzy związanej z krajami angielskiego/niemieckiego obszaru językowego

- stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami

- popularyzowanie wiedzy o kulturze krajów angielskiego/niemieckiego obszaru językowego

- motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i niemieckiego

- popularyzowanie języka angielskiego oraz niemieckiego wśród młodzieży szkolnej

- podniesienie poziomu umiejętności językowych

- wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo

- promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych

- stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalno-gramatycznych w rywalizacji z uczniami innych klas Zespołu

- rozwijanie uzdolnień uczniów

- podniesienie samooceny uczniów

1. II.  ZAKRES WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ORAZ WYMAGANIA

Uczniów biorących udział w konkursie obowiązuje:

1. Od uczestników Konkursu wymagana jest wiedza z zakresu treści zawartych w podstawie programowej III.1 dla klas I-III gimnazjum z języka angielskiego i niemieckiego. W zakresie wiedzy o krajach angielskiego oraz niemieckiego obszaru językowego  wymagana jest wiedza ogólna o krajach angielskiego obszaru językowego, w szczególności z następującego zakresu tematycznego: kultura, zwyczaje, święta, sławne osoby, ich dzieła, charakterystyczne miejsca, historia i geografia itp.

2. Na etapie szkolnym uczestnicy rozwiązują test składający się z następujących części:

a) rozumienie tekstu pisanego

b) struktury leksykalno-gramatyczne

c) reagowanie językowe

d) stosowanie środków językowych

e) wiedza dotycząca zwyczajów, tradycji, historii i geografii, itd. krajów angielskiego/niemieckiego obszaru językowego

1. III.  PRZEBIEG KONKURSU

Konkurs odbywa się na jednym poziomie –zarówno dla klas drugich oraz dla klas trzecich w celu wyłonienia najlepszych uczniów języków obcych na poziomie klas gimnazjalnych.

Uczniowie piszą konkurs z dwóch języków:  angielskiego oraz  niemieckiego. Zliczane są punkty z obydwu przedmiotów a następnie zostaje wyłoniony zwycięzca.

Konkurs odbywa się w 31 pażdziernika 2017 roku.

Konkurs składa się wyłącznie z jednego etapu , trwa 45 minut. W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej uczniów identycznej liczby punktów,

przyznaje się miejsca ex aequo. Wszyscy zainteresowani konkursem zobowiązani są do zgłoszenia chęci uczestnictwa w terminie do 24.10.2017.

Konkurs przeprowadza Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: p. Kamil Hukowski oraz p. Marcin Jarczyk.

1. IV.  POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• Informacje na temat konkursu będą zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej oraz na tablicy ogłoszeń

• Wszelkich informacji dotyczących konkursu udzielać będą :

p. Kamil Hukowski oraz   p. Marcin Jarczyk

• W przypadku dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie