Zajęcia z przedmiotów humanistycznych

Co słychać na zajęciach ?

Na wstępie z języka polskiego , histroii i wiedzy o społeczeństwie został przeprowadzony test diagnozujący , który miał na celu rozpoznanie i wykorzystanie potencjału uczniów do pokonywania deficytów. Na zajęciach nauczyciele dobierają ćwiczenia , zadania tak , by nie przerastały one mozliwości ucznia,ani nie były poniżej tych możliwości.Uczniowie pracują z materiałami i literaturą dotyczącymi epok historycznych , teksatami źródłowymi: omawiają je , poszukują informacji i wykonują ćwiczenia do tych tekstów . Ponaddto,uczniowie na zajęciach projektowych utrwalają wiedzę językową, a także utwalają znajomość rodzajów i gatunków literackich.Wszystko to zmierza do prawidłowego przygotowania uczniów do egzaminu gimnazjalnego.