" Zacną jest rzeczą uczyć się,jeszcze zacniejszą nauczać".

Mark Twain

W poniedziałek, tj. 16 października 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uroczysty apel rozpoczął się od wystąpienia dyrektora szkoły Pana Wiesława Hukowskiego, który przywitał zaproszonych gości, a następnie złożył życzenia wszystkim pracownikom. Dzień ten był okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom obsługi.
Wiele ciepłych słów i życzeń padło również z ust Wójta Gminy Słupia Pana Krzysztofa Nowaka oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Po części oficjalnej uczniowie klas szóstych zaprosili do obejrzenia przygotowanej części artystycznej, której mottem była myśl:„Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”. Nasze koleżanki i koledzy uświetnili ten wyjątkowy dzień      w roku odgrywając humorystyczne scenki, tańcząc, śpiewając piosenki, recytując wiersze. Uczniowie wyrazili również swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Apel zakończył się wręczeniem kwiatów i odśpiewaniem tradycyjnego „Sto lat”. Rada Rodziców do życzeń dołączyła słodki upominek.
Przygotowały: Magdalena Malec, Natalia Złamek pod opieką pani T. Bugajskiej - Pośpiech