Wycieczka

Do Kopalni Soli w Wieliczce i Krakowa

W poniedziałek 25 września 2017r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Słupi (klasy VII oraz II i III gimnazjum) zwiedzili zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce, która stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie czynny od średniowiecza do chwili obecnej. Kopalnia ta od 1978 roku wpisana jest na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego  i Przyrodniczego UNESCO. Wędrówkę trasą turystyczną uczniowie zapamiętają na bardzo długo. Chodniki, niesamowite słone jeziora, majestatyczne ciesielskie konstrukcje, unikalne rzeźby solne, piękne komory i kaplice. Wśród nich ta dedykowana św. Kindze.  Po obiedzie, to niezapomniane spotkanie z historią młodzież zakończyła w Muzeum Żup Krakowskich, gdzie poznała dawne urządzenia i sprzęt górniczy.

Kolejnym punktem programu był seans filmowy w krakowskim kinie. Uczniowie obejrzeli film przygodowy pt. „Tarapaty”, po czym  udali się do McDonald’s.

Wycieczka była udana i dostarczyła moc wrażeń.

Przygotowała: Katarzyna Stępień