V Wojewódzki Konkurs Katyń -Pamiętajmy

" W krzyżach i pamięci ,grobowe milczenie co woła,do świata o ludzkie sumienie!"

Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie i Gminna Biblioteka Publiczna w Klimontowie byli organizatorami V Wojewódzkiego Konkursu " Katyń-Pamiętajmy!" . Celem konkursu było m.in.zdobywanie i popularyzowanie wiedzy historycznej o II wojnie światowej , poszerzenie wiedzy i wrażliwości uczniów na temat losów żołnierzy polskich i ich rodzin pod sowiecką okupacją oraz posługiwanie się technologią ICT.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

Pan Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Pan Kazimierz Mądzik- Świętokrzyski Kurator Oświaty

Pan Marek Goździewski-Wójt Gminy Klimontów

Pani Barbara Bilska-Dyrektor Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Klimontowie

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły : Zuzanna Kornobis klasa II c i Miłosz Opałka kl. II b. Przygotowali bardzo ciekawe prezentacje multimedialne , wykazując się wiedzą historyczną oraz znajomością technologii informacyjnych.

Prace , które wykonali spotkały się z uznaniem jury i nagrodzone.

Miłosz Opałka kl. II b- II miejsce

Zuzanna Kornobis kl. II c- III miejsce