Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

„ W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem. O to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał; aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również bardziej umiał być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

JAN PAWEŁ II

1 września 2015r. uczniowie i nauczyciele  Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi uroczystą mszą świętą rozpoczęli kolejny nowy rok szkolny 2015/2016.Następnie w szkole uczniów , nauczycieli , rodziców i gości powitała dyrektor Pani Anna Marszałek.  Swą obecnością zaszczycili nas: Pan Marek Michalewski , przyjaciel gimnazjum z Edukacyjnej Fundacji Czerneckich i Pan Jacek Michałowski były Szef Kancelarii Prezydenta RP , który został Prezesem Zarządu Edukacyjnej Fundacji Czerneckich.Złożyli uczniom życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego , życząc im dobrych wyników w nauce , sukcesów , a tym samym do udziału w programie stypendialnym EFC. Pani dyrektor przedstawiła uczniów klas pierwszych z wychowawcami oraz nauczycieli uczących w gimnazjum .

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas , by tam spotkać się po wakacyjnej przerwie .