W ramach projektu " Szkoła wspiera,uczeń wybiera"

Dnia 1 maja 2014 roku o godzinie 6.00 rano wyjechaliśmy  spod szkoły w Słupi. Na miejscu byliśmy już o godzinie 12.30.W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Stare Miasto ,Nowe Miasto i Trakt Królewski m.in. kościół św. Anny, Pałac Prezydencki , Uniwersytet Warszawski, pomnik Mikołaja Kopernika , kościół św. Krzyża i pomnik Małego Powstańca. Potem zameldowaliśmy się w hotelu o nazwie ,, Evotel ”. Jeszcze w pierwszym dniu przechodząc przez miasto widzieliśmy audycję TVP 1 na żywo , w której udział brał Leszek Miler . W następnym dniu zwiedzaliśmy Wilanów i jego wnętrze oraz spacerowaliśmy po parku wokół pałacu , widzieliśmy chińską altanę , oranżerię , grobowiec Potocki , neogotycką przepompownię oraz Pałac Kultury i Nauki . Wracając z tamtego miejsca wstąpiliśmy na stare Powąski czyli cmentarz wojskowy. W trzecim dniu zwiedzaliśmy  Łazienki Królewskie, pomnik Fryderyka Chopina, przechodziliśmy też przez most Poniatowskiego i oglądaliśmy piękne widoki. O godzinie 21.00 do 21.30 byliśmy na pokazie fontann multimedialnych. Było ślicznie, a na koniec oglądaliśmy pokaz fajerwerek. Czwartego dnia wymeldowaliśmy się z hotelu i po śniadaniu pojechaliśmy na stadion narodowy. Na sam koniec wycieczki poszliśmy na wieżę św. Anny gdzie obejrzeliśmy całą panoramę Warszawy. Uważamy, że wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Wszyscy byli zadowoleni.

Przygotowała: Ania Puto i Karolina Niechciał