Warsztaty teatralne

Teatr od kuchni

Dnia 28 marca szczególnie uzdolnieni artystycznie  uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi uczestniczyli w warsztatach teatralnych , które odbyły się w jednym z krakowskich teatrów. Aktorka " Teatru Współczesnego"  Pani Agata w ciekawy sposób przybliżyła nam wiele szczegółów związanych z aktorstwem i występowaniem na scenie.Głównym celem zajęć , które się odbywały w bardzo kameralnej atmosferze, było uświadomienie nam , że nie trzeba bać się pomyłki. Dowiedzieliśmy się jak zachować się na scenie , aby nie ulegać stresowi podczas publicznych wystąpień. Pani Agnieszka Zielziecka namawiała nas , aby zamiast czuć się niezręcznie w trakcie pomyłki , lepiej śmiało przyznać się do błędu , ponieważ to , pomaga pozbyć się strachu. Bardzo wiele nauczyły nas ćwiczenia improwizacyjne. Wymagały od nas koncentracji , otwartości , ale przede wszystkim pomysłowości. Pani Agata bardzo szybko nawiązała z nami dobry kontakt . Potrafiła nas zainspirować do działania w grupie i w parach. Dobra atmosfera wyzwalała w nas moc niesamowitej energii. Nasza wyobraźnia " pracowała" jak nigdy dotąd. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. W trakcie odgrywania scenek wybuchaliśmy śmiechem. Nauczyliśmy się jak radzić sobie ze stresującymi sytuacjami na scenie, jak dobrze zaprezentować się przed publicznością. Zrozumieliśmy , że najważnieszą rzeczą dla aktora jest skuteczność i docieranie do drugiego człowieka poprzez uczucia i emocje. Tylko wtedy gra aktorska mna sens , gdy oddziałuje na widzów. Uczestnictwo w warsztatach teatralnych to dla nas nowe doświadczenie , które z całą pewnością wykorzystamy w trakcie przygotowywanych przez nas występów. Cieszymy się , że udział w szkolnym projekcie " Szkoła wspiera-uczen wybiera" umożliwił nam spotkanie z profesjonalnym aktorem. Warsztaty teatralne prowadzone przez panią Agnieszkę na długo zostaną w naszej pamięci.

Przygotowała

Natalia Kunicka kl. III c

Mieliśmy przyjemność brać udział w warsztatach rozwijających sztukę improwizacji.  Uczestniczyliśmy także w ćwiczeniach , które miały za zadanie poprawić naszą koncentrację. Nauce gry aktorskiej towarzyszyła świetna zabawa. Celem tych zajęć było również zapomnienie o rzeczywistości , nauce i codziennych problemach.
    Uważam ten dzień za jak najbardziej udany .

Dominika Konarska kl. I b

Dnia  28 marca 2014r. wybraliśmy się na wycieczkę ze szkoły, na zajęcie teatralne do Krakowa. Pojechało nas tam niewiele ale i tak świetnie się razem bawiliśmy było wiele zabaw w grupach tak abyśmy się lepiej poznali. Pani Agnieszka  która jest z zawodu aktorką pokazała nam wiele ciekawych zadań. Było bardzo miło  i zabawnie gdyż ,nie było tam podziału ze ktoś jest lepszy czy  gorszy  wszyscy byliśmy  na równi. Zadania były bardzo pomysłowe  musieliśmy oceniać naszych kolegów i koleżanki, a oni oceniali nas. Opowiadaliśmy o porankach rówieśników ale tak jakby to działo się w naszym życiu i to my braliśmy udział w danej sytuacji. Cały wyjazd był bardzo udany wszyscy świetnie się bawili i mam nadzieje, że będzie więcej takich wyjazdów edukacyjnych, ponieważ wszyscy zawsze są zadowoleni że miło spędzili czas w gronie kolegów.

Paula Kowalik kl. I a