Montaż lunety Kepplera

W gimnazjum

4 lutego 2013r. odbył się oficjalny montaż lunety astronomicznej typu Kepplera. W przedsięwzięciu brali udział członkowie Koła Astronomicznego ( uczniowie klas I ) pod kierunkiem nauczyciela matematyki i fizyki pani Małgorzaty Szwaja. Luneta ta została wypozyczona naszej szkole dzieki uprzejmości dr Bogdana Wszołka z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Luneta zostanie w gimnazjum do końca marca, a więc zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wspólnego obserwowania nieba nad naszym gimnazjum. W związku z tym , iż obserwacje astronomiczne są zależne od aury pogodowej , prosimy o uważne śledzenie prognozy pogody , a także bezpośredni kontakt z członkami Koła Astronomicznego, w celu uzyskania bliższych informacji dotyczących terminów obserwacji.