Wycieczka do Krakowa

Wszyscy są bardzo zadowoleni

24 listopada 2012 roku w ramach projektu ,,Szkoła wspiera – uczeń wybiera”  uczniowie naszej szkoły  pojechali na wycieczkę do Krakowa.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pysznego  obiadu, a następnie pojechaliśmy nad Wisłę, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle Wawelu.
Kolejnym  punktem wycieczki było zwiedzanie miasta melexami. Przewodnik bardzo ciekawie opowiedział nam historię miasta, a także przedstawił wszystkie  znane  budowle i świątynie. Podróżowanie melexami bardzo nam się spodobało. To świetny sposób na zwiedzanie miasta, zwłaszcza, że pogoda znów nam dopisała.
Ostatnim etapem  wycieczki był Teatr Współczesny w Krakowie. Obejrzeliśmy tam spektakl pt. ,,Dziady”.  Aktorzy świetnie odegrali swe role. Przedstawienie nie było do końca wierne prawdziwej wersji mickiewiczowskiej, jednak równie ciekawe. Spektakl został przedstawiony w sposób tak nowatorski i zabawny, że wyszliśmy z sali bardzo zadowoleni i bogatsi o kolejny skrawek wiedzy.
Po przedstawieniu aktorzy specjalnie dla nas zorganizowali małe warsztaty teatralne. Zdradzili nam przebieg przygotowań do spektaklu, a także udzielili kilku wskazówek. Ponadto zaprosili naszych uczniów do zagrania krótkiej scenki. Michał Stępień, Marlena Łęcka i Marcin Bugajski świetnie sprawdzili się w roli aktorów. Czyżby ten amatorski występ był pierwszym krokiem do kariery teatralnej ? Miejmy nadzieję, że tak.
Po spektaklu udaliśmy się w drogę powrotną. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Cieszymy się z udziału w projekcie, gdyż jest to dla nas ogromna szansa na zdobywanie wiedzy, poznawanie świata i poszerzanie naszych horyzontów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.

Monika Kasperczyk kl  3b