Gminne obchody Święta Niepodległości

" Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości ,

ten nie jest godzien szacunku , teraźniejszości

ani prawa do przyszłości ".

Józef Piłsudski

W piątek 11 listopada 2011r. odbyły się w naszej gminie obchody Święta Niepodległości .

Gimnazjum reprezentowane było przez dyrekcję , nauczycieli i  uczniów z samorządu szkolnego wraz ze sztandarem . Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą za Ojczyznę , którą odprawił proboszcz parafii p.w. Świętej Trójcy  ks. Witold Wojsa. Następnie odbyło się złożenie wieńcy i kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości .W godzinach popołudniowych w gimnazjum odbył się II Festiwal Pieśni Patriotycznej " Tobie,Polsko", którego organizatorem było Gimnazjum Publiczne im. Romana Czerneckiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum . Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł ,  Wójt Gminy Słupia Krzysztof Nowak oraz Echo Dnia -  patronat medialny.