Konferencja

" Dzięki temu, co nazywamy wychowaniem i dobrymi obyczajami , daje się osiągnąć to , na co inaczej trzeba by siły , a co nie zawsze można osiągnąć siłą".

Goethe

25 października 2011r. odbyła się w Gimnazjum Publicznym im. Romana Czerneckiego w Słupi konferencja pt.

" Wychowanie do wartości", która organizowana była we współpracy z Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli przy Centrum Jana Pawła II " Nie lekajcie się ! ".Konferencja skierowana była do

tych ,którym leży na sercu wychowanie dzieci w duchu poszanowania wartości i którzy poszukując wzorca

w budowaniu rodzicielskiego autorytetu chcą czerpać z nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Główne cele konferencji to :

- zapoznanie uczestników z problemem istotności autorytetu ojca w wychowaniu,

-wykazanie znaczenia uniwersalnych wartości w szeroko rozumianej profilaktyce (w tym profilaktyce uzależnień i zaburzeń zachowania),

- wskazanie współczesnych nurtów w profilaktyce podatności na wpływy psychomanipulacji, w tym oddziaływania sekt i nowych ruchów religijnych na dzieci i młodzież.

Program konferencji przedstawiał się następująco:

1. " Wielki nieobecny - myśl Jana Pawła II na temat roli ojca we współczesnym świecie"-ks.prof.dr hab. Tadeusz Panuś.

2. " Psychomanipulacja jako zagrożenie dla rozwoju osobowego człowieka w perspektywie oddziaływania sekt i nowych ruchów religijnych" - dyr. Józef Rostworowski.

3. " Potencjał profilaktyczny rodziny wobec wyzwań wychowawczych współczesności" - dr Krzysztof Gerc.

W konferencji wzięli udział : ks. Witold Wojsa , rodzice , nauczyciele i przedstawiciele władz samorządowych .