Wywiad z Piotrem Gozdurem uczniem klasy III a

Powstał wideoklip

- Cześć

Pierwsze pytanie jest bardzo proste : skąd u Ciebie takie zainteresowania ?

Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć , gdy dostałem pierwszy komputer zaczęło mnie ciekawić jak to działa tak , a nie inaczej , w miarę upływu lat zacząłem kontaktować się z osobami , które wiedzą na ten temat więcej niż ja np. poprzez forum.

Największym " skokiem" w tej dziedzinie było składanie samodzielnie komputera . Godziny czytania

recenzji , wykresów , opinii i dokładne analizowanie różnych ustawień , wymagały dokształcenia się w tej

dziedzinie .

W jaki sposób nauczyłeś tworzyć się takie klipy ? Miałeś może jakiegoś dobrego nauczyciela ?

- Nie , nigdy nie miałem nauczyciela , byłem samoukiem , zaczęło się od filmiku na forum , spędziłem nad nim ok. 4 miesięcy , ale efekt był wg mnie zadowalający . Najwięcej pracy wymagało zebranie materiałów odpwiedniej  jakości . Wszystko , czego się nauczyłem zawdzięczam książkom i Internetowi.

Powiedz dokładnie Piotrze , dlaczego postanowiłeś w taki sposób przedstawić twórczość Adama Mickiewicza ?

- Ponieważ znałem tę technikę , wiedziałem " co się z czym je" , więc praca dla mnie była szybka i przyjemna . Częściowo wpłynęła na mnie też Pani dyrektor , która zachęcała mnie do wykonania tego w takiej , a nie innej formie .

Co dokładnie przedstawia Twój klip ? Dlaczego właśnie wybrałeś" Sonety krymskie ? "

- Przedstawia on część Sonetów krymskich , po prostu pod recytację podłożyłem obraz oraz animację . Sonety krymskie wybrałem także za namową Pani dyrektor , poza tym uznałem , że może to być ciekawy " trening".

Planujesz w przyszłości zinterpretować także inne utwory ?

- Obecnie nie , z racji wybranej szkoły ponadgimnazjalnej wątpię , abym miał czas na wykonanie jakiegokolwiek wideoklipu.

Wiążesz swoją dalszą przyszłość z tego typu przedsięwzięciami ?

- Zobaczymy , co los przyniesie , obecnie jest to plan C , a może nawet D na przyszłość , choć zawsze wszystko może się zmienić.

Ile czasu zajęło Ci przygotowanie tego klipu ?

- Trudno mi określić cza , jaki potrzebowałem na jego wykonanie . Oczywiście , nie siedziałem nad tym cały czas z zegarkiem , ale myślę , że około tygodnia łącznie z nagrywaniem recytacji . Praca była przyjemna , jeśli ktoś planuje to robić pierwszy raz radzę przygotować spory zapas nerwów , czasu i dystansu do takiej pracy .

Życzę powodzenia i dziękuję

- Dziękuję