Rajd rowerowy do Nagłowic

Było super !!!

Od samego rana była wspaniała , słoneczna pogoda . Wszyscy uczestnicy rajdu wyruszyli spod budynku szkoły tuż po godzinie ósmej . Opiekunami byli nauczyciele: Katarzyna Stępien, Marek Fulas i Kamil Hukowski oraz mama Pauliny Kręgiel.

Jechaliśmy zwartą kolumną przestrzegając przepisów ruchu drogowego . Co jakiś czas robiliśmy krótkie przerwy , bo jednak nogi bolały .... No nareszcie ! dotarliśmy do Nagłowic . Pierwszym punktem zwiedzania był Dworek Mikołaja Reja . Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia Mikołaja Reja oraz przeczytaliśmy fragmenty jego listów oraz jego dzieł. Była to interesująca lekcja historii i języka polskiego. Następnie udaliśmy się do Domu Dziecka , który znajduje się obok dworku. Podarowliśmy dzieciom środki czystości oraz mieliśmy możliwość obejrzenia pokoi dziecięcych . Największą przyjemność sprawiło nam spotkanie z dziesięciomiesięczną Emilką . Mamy nadzieję , że nasz wolontariat niebawem się tak znowu pojawi. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się u naszej koleżanki Kasi Frejowskiej. Czekała na nas wspaniała uczta ! Grill , kiełbaski , napoje i miłe przyjęcie przez Gospodarzy .Po krótkim odpoczynku wróciliśmy do szkoły .

Można powiedzieć , że rajd był udany , a zresztą przekonacie się sami oglądając galerię !

Adrianna Nocoń kl. II b