Spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Obiechowie

Przeprowadzili ciekawe szkolenie

2 marca 2011r. w środę uczniowie z naszej szkoły odwiedzili młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Obiechowie.W ramch obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu , przeprowadzili z nimi szkolenie na temat " Internet - zalety i pułapki" .Prezentację multimedialną przygotowali : Angelika Kunicka i Kamil Zbroiński z klasy II b. Poruszane w niej były następujące problemy : zagrożenia w Internecie , wirusy Internetowe , czaty , zakupy przez Internet , pojęcie siecioholizmu i  netykiety.Uczniowie przedstawili także w swej prezentacji 10 rad dla rodziców , jak uczyć dzieci bezpiecznego korzystania z Internetu.Na podsumowanie Angelika i Kamil przygotowali zestaw pytań , skierowanych do swoich młodszych kolegów. Były to miedzy innymi: Jak Stanisław Lem określił Internet? , Wymień 3 zagrożenia czyhające w Internecie, Co to jest netykieta ? , Co to jest siecioholizm ? itp. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadwane pytanie a za trafne odpowiedzi byli nagradzani słodyczami .Dla całej społeczności szkolnej została przekazana płyta z nagraniem z I . Festiwalu Pieśni Patriotycznej " Tobie Polsko" oraz broszura informacyjna związana z bezpieczeństwem w Sieci .

Pani dyrektor Anna Wiekiera przekazała uczniom książkę " Najsłynniejsze obrazy" Dainy Kolbuszewskiej , w której zamieściła podziękowanie dla dyrekcji , grona pedagogiczniego i uczniów Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi , za miłą współpracę ze Szkołą Podstawową im. Bohaterów AK w Obiechowie.