Wolontariusze

W naszej szkole

Dnia 12 czerwca br. w Zespole Placówek Oświatowych w Słupi odbyło się spotkanie z  wolontariuszkami z Fundacji Kreatywnej Przestrzeni Camposfera z Klimontowa – Silvią Niboli z Włoch i Salome Mirzikashvili z Gruzji, zorganizowane przez nauczycielkę geografii i opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariusza - panią Katarzynę Stępień. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas: III i V-VIII. Na początku nasi goście opowiedzieli nam o swojej pracy w wolontariacie oraz o podejmowanych przez nie działaniach. Następnie mieliśmy możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach przeprowadzonych w języku angielskim. Spotkanie było idealnym momentem do „zastosowania teorii w praktyce”, czyli uczniowie ćwiczyli posługiwanie się językiem obcym na forum międzyklasowym. Dla osób, które słabiej radziły sobie ze zrozumieniem konwersacji, pomocą służył Michał Stępień – absolwent naszej szkoły. Na podsumowanie spotkania zadawaliśmy pytania dotyczące pracy na rzecz innych. Poznaliśmy kilka słów w języku włoskim i gruzińskim.
Spotkanie to było bardzo interesującą lekcją. Te miło i pożytecznie spędzone chwile upamiętniliśmy na zdjęciach.

Przygotowała: Aleksandra Rola z klasy VIIb pod opieką p. Katarzyny Stępień