z wolontariuszami

Dzięki współpracy z Fundacją Kreatywnej Przestrzeni i Rozwoju „Camposfera” w Klimontowie, mogliśmy gościć w naszej szkole wolontariuszy zza granicy.

19 i 21 września 2018 roku Lorenzo Epifani pochodzący z Włoch, Talar Uyar i Yiğit Yılmaz z Turcji, Matias Bas z Hiszpanii oraz Katarzyna Nowak, prowadzili zajęcia w języku angielskim dla uczniów klas siódmych. Tematem przewodnim spotkań była „Tolerancja”. Podczas warsztatów uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Młodzież uświadomiła sobie jak ważna  w życiu jest otwartość na drugiego człowieka, współpraca, umiejętność posługiwania się językiem angielskim, a także wiedza geograficzna.

W obecnych czasach szeroko rozumiany wolontariat jest bardzo ważny!!!

- Wolontariat stwarza każdemu szansę na rozwój własnej osobowości.

- Wolontariat uczy wrażliwości na drugiego człowieka.

- Wolontariat pozwala na: rozwijanie posiadanych umiejętności, odkrywanie nowych  talentów, nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni, odkrywanie poczucia sensu pomagania innym, uzyskanie poczucia satysfakcji, ciekaw  i twórcze spędzenie wolnego czasu.

Serdecznie zapraszamy uczniów do aktywnego uczestnictwa w działaniach podejmowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza!!!

Przygotowała:  Katarzyna Stępień – opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza